• Ново
Сонце нула Осло, одделение панел за завеси за затемнување, 52 54
zoom_in

Сонце нула Осло, одделение панел за завеси за затемнување, 52 54

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Сонце нула Осло завеса панел во Teals обезбедува крајна технологија за блокирање на светлина за да се задржи дури и најтешките светлина, додека донесувате елегантна урбана софистицираност во која било просторија од вашиот дом. Технологијата на екстремно затемнување на Sun Zero е лабораториска тестирана за да се блокира 100% од светлината, да се намали надворешната бучава до 45%и да се намали изгубената енергија преку вашите прозорци до 50%. Удобноста е оптимизирана со термички својства кои помагаат да се задржи летната топлина и зимското студ надвор од вашиот дом. Вградените метални громи овозможуваат лесна инсталација на слајд преку завеси во дијаметар до 1,5 ". Зачудувајте во вашата забава за забава за да го елиминирате сјајот на екранот и да го намалите оддалечувањето надвор од бучавата, или во вашата спална соба за подобрена приватност и звук, повеќе непрекинато спиење. продадени како индивидуални панели со мерење на 52 "ширина со должина од 54 ". ладно железо по потреба. Екстремната технологија за затемнување блокира 100% од надворешната светлина. Енергетскиот ефикасен дизајн ја намалува енергијата изгубена преку вашите прозорци до 50%. Термичките својства помагаат да се задржи летната топлина и зимската студ надвор од вашиот дом. Намалување на бучавата од UP до 45% ви помага да добиете звук, повеќе непрекинат сон. Вклучува 1 единечен панел за завеси, направен од материјал за перење машина.

Им се допаѓа и на купувачите..