• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Езеро ложа x“ платно уметност од Сју Шлабах
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Езеро ложа x“ платно уметност од Сју Шлабах

DEN 2601.60

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Сју Шлабахсубјект : Типографија Стил : Кабина/Лоџпродукт Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија го карактеризира зборот "здив " во силуета на бор од бор на потресено, дрво дрво. Истакнати бои : Греј, Црна, Тан Сју Шлабах работеше за Wild Apple како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сју Шлабах работеше за „Диви Епл“ како дизајнер, уметнички директор и уметник веќе 15 години. Нејзината loveубов кон уметноста започна како дете во југоисточна Пенсилванија, каде што порасна во куќа исполнета со референци за ботаника, кули книги, антички јоргани и скокање и токинг на многу часовници на наследство. На такво место, вие само ќе започнете да ги правите работите, и со тоа започнавте доживотна опсесија. Уметноста на Сју вклучува насликани дела во акрилици и масла, мултимедијален колаж и фотографски колаж. - Зборот „здив“ во силуета на бор од бор на потресено, дрво од затегнување.

Им се допаѓа и на купувачите..