• Ново
Dorman TI45070XL Предна Внатрешна Прачка За Вратоврска За Специфични Модели На Ford Volvo, избрани Црни Вклопувања: 2007-FORD FOCUS, 2004-VOLVO S40
zoom_in

Dorman TI45070XL Предна Внатрешна Прачка За Вратоврска За Специфични Модели На Ford Volvo, избрани Црни Вклопувања: 2007-FORD

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Овој продолжен крај на прачката за вратоврска е изграден за мазни перформанси и супериорна издржливост. Одликувајќи се со зацврстена обетка, високо полирана топка, полимерно лежиште без одржување, И.Ц. е. синтетичка маст и врвна отпорност на корозија. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Продолжена конструкција - овој крај на вратоврската е изграден со карактеристики за да обезбеди непречени перформанси и продолжена издржливост за возачите кои бараат. Супериорна Топчеста Обетка-зацврстена Армурадска обетка со високо полирана еверсмазна топка. Лежиште со ниско триење-нормализирано фалсификувано куќиште со и. Ц. е. синтетичка маст и полимерно лежиште со ниско триење. Премиум отпорност на корозија-надворешен Слој На Временските Услови за да се спротивстави на корозија. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Години на моделот на возилото овој дел одговара : Форд Фокус : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011 Волво Ц30 : 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 Волво Ц70 : 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012, 2013 волво С40 : 2004, 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011, 2012 Волво В50 : 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011.

Им се допаѓа и на купувачите..