• Ново
Сет на клуч за клучеви со приклучок за прицврстување од 40 парчиња, W550056
zoom_in

Сет на клуч за клучеви со приклучок за прицврстување од 40 парчиња, W550056

DEN 2.33

Износ
check Во продавницата.

Преземете го каков било проект за подобрување на домот или хоби проект со клучот за приклучок за приклучоци од 40 парчиња поставен од Stalwart. Хобисти и направете ги себеси, исто така, ќе сакаат дека овој сет вклучува и метрички и SAE приклучоци; Тие исто така ќе сакаат дека вклучува и рачка на вртежен момент и изолирана рачка. Овој комплет има и приклучоци за вратило од 1/4 и 3/8. Приклучоците имаат и дизајн на зафат од 6 точки за да се спречи лизгање и заокружување на главите на завртките. Овој комплет е одличен за домашна употреба, како што се склопување мебел и други мали проекти. Вклучениот случај на организатор ги задржува приклучоците и рачките на едно место и убаво се вклопува во алатка, во фиока или во вашиот камион или РВ. Алатките се изработени од капка фалсификувана челик за издржливост и хром ванадиум обложена за да се спротивстави на корозијата и абразијата. Овој сет на клучеви за клучеви е одличен за сопственици на домови за прв пат и со скратено работно време. Комплетот вклучува : 7 "Долг 3/8 погон на погонот, 6 " Долга рачка за вртење на погонот, 3/8 погон 13/16 (21 mm) приклучок за приклучоци на искри, 3 "Долга 3/8 лента за продолжување на погонот, лента за продолжување на погонот, лента за продолжување на погонот, 1/4 адаптер за погон, 3/8 приклучоци (метрички) : 14, 16, 17 mm, 3/8 приклучоци (SAE) : 9/16, 5/8, 11/16 ", 1/4 приклучоци (8 точки ) SAE)) : 1/4, 5/16, 3/8 ", 1/4 приклучоци (SAE) : 1/2, 15/32, 7/16, 13/32, 3/8, 11/32 , 5/16, 9/32, 1/4, 7/32, 3/16, 5/32 ", 1/4 приклучоци (метрика) : 4, 4,5, 5, 5,5, 6, 7, 8, 9 , 10. Белешка : Ова е ексклузивен производ на stalwart и само 40 парчиња клучеви за клучеви од приклучок од Stalwart. Важно : Избегнувајте купување фалсификувани производи и трансакција со неовластени продавачи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Сталвард е регистрирана трговска марка Заштитени со законот за трговски марки на САД и ќе бидат енергично одбрани. Погодно складирање- Овој комплет доаѓа во компактен тврд пластичен случај, така што ќе можете да го чувате овој комплет во вашиот камион, кампер или канцеларија. Случајот има и рачка за носење за брз пристап до вашиот комплет . Трајни- Обезбедувајќи дека вашите алатки ќе траат за наредните години . Двојни мерења- Овој сет има и метрички и стандардни приклучоци со големина. Значи, без разлика дали поправате машина за перење или склопувате префабрикуван мебел, ќе имате точен штекер за работа со . Две рачки- Овој сет на клучеви има две различни рачки : традиционална рачка за рачка и изолирана рачка за возач на орев. Рачката за рачка може да се користи за олабавување на завртките додека возачот на орев е одличен за работа во мали области и за прецизна работа . Детали за производот- Димензии на случајот : 9,75 ”L x 5” W x 1.5 ”H. 40 парчиња сет.

Им се допаѓа и на купувачите..