• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Една loveубов“ платно уметност од Абрил Андрејд
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Една loveубов“ платно уметност од Абрил Андрејд

DEN 1530.08

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Абрил Андредесубјект : Надреализам Стил : Современа проток Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има две украсени фигури против шарена шарена позадина, црвени вени што се протегаат од дупките во градите до срцето меѓу нив. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Абрил Андрејд „Една loveубов“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..