• Ново
- Орби Три-Бенд Мрежа WiFi Додаток На Сателитски Екстендер, до 6Gbps
zoom_in

- Орби Три-Бенд Мрежа WiFi Додаток На Сателитски Екстендер, до 6Gbps

DEN 2064.00

Износ
check Во продавницата.

Уживајте Во Wi Fi со голема брзина во секој агол од вашиот дом со додавање дополнителен сателит за да ја зголемите постојната покриеност На Системот Orbi mesh Wi Fi 6 до 2.500 квадратни стапки. Оваа Netgear Orbi AX6000 Tri-Band Mesh Wi Fi 6 Додаток На Сателитски Екстендер (RBS850) го проширува вашиот постоечки Систем Orbi Wi Fi и ви овозможува да го задржите истото име на мрежата и беспрекорно роаминг за непрекинати врски додека се движите од соба во соба. Иновативниот Три-бенд Wi Fi помага да се максимизираат брзините На Интернет, до 6 Gbps, достапни во вашиот дом за да можете да доживеете игри без заостанување, стриминг 4 K/8 K UHD и прелистување. Користете Ја апликацијата Орби за да добиете онлајн за неколку минути. Создадете мрежа за гости, пристапете до родителските контроли и Оклопот НА МРЕЖАТА и извршете тестови за брзина и паузирајте Го Интернетот за кој било уред на вашата мрежа, веднаш од апликацијата. Додава покриеност на опсегот На Wi Fi до 2.500 квадратни метри. фт. забрзува до 6 gbps. Blazing-брз Wi Fi забрзува до 6 Gbps ЗА 4k HD стриминг и игри без заостанување. МУ-МИМО и Бимформирање+ за зголемен опсег и истовремено проследување на податоци до повеќе уреди. Едно Име На Wi Fi И Паметен Роаминг - Беспрекорна Мрежа Wi Fi низ домот за сите ваши уреди. Компатибилен Со Amazon Echo/Alexa/Google Асистент-Контролирајте ја вашата домашна мрежа користејќи гласовни команди. Апликација орби-Лесно поставете Го Вашиот Wi Fi На Орби и следете ги уредите поврзани на вашата мрежа. Компатибилен со rbk852 и rbk853 системи.

Им се допаѓа и на купувачите..