• Ново
Сензорот за Кислород Одговара изберете: 2010-ТОЈОТА ПРИУС, 2011 - ТОЈОТА ХАЈЛЕНДЕР
zoom_in

Сензорот за Кислород Одговара изберете: 2010-ТОЈОТА ПРИУС, 2011 - ТОЈОТА ХАЈЛЕНДЕР

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Нтк Сензорот За Кислород е произведен за контрола на системот за гориво и палење. Изграден е од издржлив материјал кој е отпорен на корозија и триење. Овој сензор за кислород има сензор кој се наоѓа пред и по катализаторот за да ја провери количината на кислород во издувните гасови. Испраќа сигнал до компјутерот, вклучувајќи го времето на соодносот на воздухот и горивото, со цел да го доведе моторот во оптималниот опсег на работа. Нтк Сензорот За Кислород е произведен за контрола на системот за гориво и палење. Изграден е од издржлив материјал кој е отпорен на корозија и триење. Овој сензор за кислород има сензор кој се наоѓа пред и по катализаторот за да ја провери количината на кислород во издувните гасови. Испраќа сигнал до компјутерот, вклучувајќи го времето на соодносот на воздухот и горивото, со цел да го доведе моторот во оптималниот опсег на работа.

Им се допаѓа и на купувачите..