• Ново
Казо Дизајн ВЦ Вакуум Запечатувач На Храна Со Вакуумско Црево За Храна И Апликација За Управување Со Храна, плус Сет На Вакуумски Ролни За Храна
zoom_in

Казо Дизајн ВЦ Вакуум Запечатувач На Храна Со Вакуумско Црево За Храна И Апликација За Управување Со Храна, плус Сет На Вакуумски

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Казо Дизајн е специјализиран за уникатни, иновативни производи кои ги надминуваат очекувањата со германскиот дизајн и инженеринг. Вакуумскиот запечатувач Caso VC 100 вклучува црево за вакуум за храна и апликација за управување со храна со систем за етикетирање што е најдобриот начин за складирање и организирање на вашата храна. Плус, добивате комплет од 2 вакуумски ролни за храна (дел #11221) со купување НА ВЦ 100! Вакуумската запечатувачка храна го продолжува рокот на траење додека ја зачувува свежината, вкусот и хранливите материи на храната. Чувајте ја храната свежа до пет пати подолго од стандардните методи за складирање! Користете за месо, риба, зеленчук, тврдо сирење и сува стока. Елиминирајте го отпадот од храна и заштедете пари со прифаќање на поодржлив начин за управување со вашата храна. Совршено за готвење соус видео, спарете го овој вакуумски запечатувач за храна со нашиот Стап За Готвење Соус (се продава одделно) за да готвите поздрави, посочни, повкусни оброци. Вакуумскиот запечатувач за храна ја одржува храната свежа до 5 пати подолго за складирање, замрзнување, вриење и микробранова печка. Вклучува вакуумско црево за храна за отстранување на воздухот од канистри (канистри што се продаваат одделно). Комплет од 2 вакуумски ролни за храна за да започнете (дел #11221). БЕСПЛАТНА апликација за управување со храна со систем за етикетирање за следење на вашата храна (за i OS и android). Целосно автоматски систем за вакуум за храна со променлива јачина на вакуум. Вакуумските кеси за храна казо се прилагодливи, отпорни на кинење, без БПА и одобрени ОД ФДА. Користете за месо, риба, зеленчук, тврдо сирење и сува стока. Совршен за маринирање и запечатување на влажна и сува храна. Идеален за сос видео готвење за поздрави, посочни, повкусни резултати.

Им се допаѓа и на купувачите..