• Ново
1- Карат Т.В. Дијамант Половина рамка постави прстен за ангажман со три камен во бело злато 14KT
zoom_in

1- Карат Т.В. Дијамант Половина рамка постави прстен за ангажман со три камен во бело злато 14KT

DEN 2367.84

Износ
check Во продавницата.

На тој посебен ден, кога ќе ја побарате раката, претставете ја со прстен што ќе го однесе здивот. Модерен во ладно 14к бело злато, овој исклучителен прстен има трио треперливи тркалезни дијаманти усогласени на врвот на полирана шипка, со треперливи дијаманти со акцент. Исклучителен дизајн, овој 1-1/4 Carat T.W. Дијамантскиот прстен ќе искра цел живот. Империјал 1-1/4 Карат Т.В. Дијамант половина бизел постави прстен за ангажман со три камен во 14 KT Бело злато : Дијамант Тежина : 1-1/4 Ct.Diamond Боја : H-Idiamond Clarity : I2 Diamond Поставување : Поставување на Prong Setcrafted во 14 KT бело злато со злато во големини 6-9 Learn за дијаманти.

Им се допаѓа и на купувачите..