• Ново
Sulpell Industriesyorkie во илустрацијата за бања, Framed Wallидна уметност од Дафне Полсели
zoom_in

Sulpell Industriesyorkie во илустрацијата за бања, Framed Wallидна уметност од Дафне Полсели

DEN 607.84

Износ
check Во продавницата.

Прво дојде дрво, а потоа дојде платно, и сега ја воведуваме нашата „врамена giclee texturedидна уметност“. Започнуваме со литограф на giclee монтиран на дрво и го завршуваме со завршница на мозочен удар со текстуриран четка. Ние не застанавме таму, додека го вклопуваме во рамките на жито од дрво од 1,5 инчи дебело дрво за да додадеме длабочина и димензија. Подготвени да висат. Димензии : рамка од 24 x 1,5 x 30 инчи. Не е потребна инсталација или хардвер. Дизајн на уметникот Дафне Полсели.

Им се допаѓа и на купувачите..