• Ново
Мишелин Пилот Алпин ЏИП Зима 275 50Р 113в XL Патничка Гума
zoom_in

Мишелин Пилот Алпин ЏИП Зима 275 50Р 113в XL Патничка Гума

DEN 1795.68

Износ
check Во продавницата.

Мишелин Пилот Алпин 5 ТЕРЕНЕЦ 275/50Р20 113v Xloverview ПИЛОТОТ Мишелин АЛПИН 5 SUV е зимска гума наменета за Теренци и им нуди на возачите подобрена контрола на влажни, снежни и ледени патишта. Насочната шема на шарите на ПИЛОТОТ АЛПИН 5 ТЕРЕНЕЦ има централни жлебови кои ги намалуваат шансите за хидропланирање и нудат одлично држење на влажни површини. Гуменото соединение од најновата генерација е оптимизирано за да понуди поголема контрола на сувите површини заедно со типичните зимски временски услови, а широките блокови На рамената на ПИЛОТОТ АЛПИН 5 ТЕРЕНЕЦ ги подобруваат можностите за свиоци со ставање повеќе гума на патот. Дополнително, двата челични појаси На ПИЛОТОТ Алпин 5 SUV во комбинација со полиамид капа ја зголемуваат одговорноста за ракување и нудат издржливост со голема брзина. Дизајниран за употреба на Теренци и Теренци во зимски временски услови; не треба да се користи кога температурите се постојано под 45 степени Целзиусови. Насочен модел на шарите со централни жлебови за зајакнување на дисперзијата на водата за зголемено држење на влажни површини. Соединението на шарите од новата генерација е оптимизирано за поголема контрола на сувите површини заедно со зимските временски услови. Широките блокови на рамената го подобруваат свиоците и стабилноста. Два челични ремени со висока цврстина заедно со полиамидната капа ја зголемуваат одговорноста за ракување и обезбедуваат издржливост со голема брзина. Големина : 275/50Р20. Опсег на оптоварување : XL. Производот Може Да Варира Од Сликата. Тркало/Раб Не Се Вклучени.

Им се допаѓа и на купувачите..