• Ново
Трговска марка ликовна уметност 'Ja Shrimp Boat' Canvas Art by Patrick Sullivan
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност 'Ja Shrimp Boat' Canvas Art by Patrick Sullivan

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Патрик Саливанусбук : Пејзаж-апелатива : Модерен и современо производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има бел брод во центарот на реката. Истакнати бои : светло сина, бела, црна, сива, сина Патрик живее во Вилмингтон, НК, со сопругата Сузан, нивната ќерка Ники, 3 кучиња и 2 мачки. Тие исто така имаат два сина и два внуци. Патрик е самоучен акварест со широка позадина во изготвување, комерцијална уметност и гравура. Годините на обука во трговските уметности ме научија да го сликам токму она што го гледам?, Вели Патрик. Сепак, акварелот е таков експресивен и непредвидлив медиум што секогаш сум возбуден за исходот на секоја нова слика и што готовата работа ќе им ја соопштува на другите.? Патрик има објавено над 80 отпечатоци до денес, и отворени и ограничени изданија. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Бел брод во центарот на една река.

Им се допаѓа и на купувачите..