• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Прекрасна ламас Божиќ v“ платно уметност од Мери Урбан
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Прекрасна ламас Божиќ v“ платно уметност од Мери Урбан

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Мери Urbansubject : Seasonal Style : Global Inspired Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија ги карактеризира зборовите "Тоа е лама на чудата! Истакнати бои : светло сина, сина, зелена, бела, црвена, тиркизна растат во селата на идилична Вермонт, Марија беше охрабрена од семејството и наставниците да бидат уметник. На 18 години, таа се пресели во Бостон за да студира графички дизајн на колеџот за уметност во Масачусетс. Намалувањето на нејзиниот мирен селски дом беше премногу и таа се врати да отвори органска кафе и чајна куќа со својот брат. "Кафе, чај и кафе култура отсекогаш била голема страст за мене, бидејќи има тенденција да ги зближи заедниците и колегите уметници за разговори и прескокнување на смели идеи. " Денес, Марија е позната по работењето во најразлични медиуми и стилови од илустративни до класични и повеќе. Работата надвор опкружена со природата доаѓа природно, и таа често може да се најде како стои или да седи под огромно дрво од јавор, работејќи на нејзината следна колекција. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Зборовите „Тоа е лама на чудата!“ Над лама облечена во венец и капа на Дедо Мраз.

Им се допаѓа и на купувачите..