• Ново
Трговска марка ликовна уметност „бурно попладне“ платно уметност од Ленс Кунен
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „бурно попладне“ платно уметност од Ленс Кунен

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Ленс Kuehnesubject : Пејзаж-аперестил : Традиционално производ Тип : Галерија-обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има крајбрежје со големи карпи долж плажата. Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Ленс Куен „бурно попладне“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..