• Ново
Трговска марка ликовна уметност „октомвриски бои“ платно уметност од Норберт Мајер
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „октомвриски бои“ платно уметност од Норберт Мајер

DEN 0.67

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Норберт Maier Subject : Пејзаж-апелатива : Природно модерен производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има шумски пејзаж што ја пополнува рамката во темна сцена. ГИЦЕ (ЈЕЕ-КЛАЈ) е напреден процес на производство на печатење за создавање Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Норберт Мајер „Октомвриски бои“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..