• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Градина за лепенка III“ платно уметност од Лора Маршал
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Градина за лепенка III“ платно уметност од Лора Маршал

DEN 2601.60

Износ
check Во продавницата.

Уметничка : Лора МаршалСјубјект : Апстракт Стил : Орнатиран Традиционален Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има плочка за крпеница од сина, зелена и бела цветно инспирирана дизајн. Само земајќи камера и фотографирајте со она што го гледа. "За мене, фотографијата е нешто што се одвива внатре, врска со природата, луѓето и структурите што не можат да се изразуваат само преку зборови. , Лора ја фотографира природата како нејзин примарен предмет користејќи и филмски и дигитални камери. Во моментов живее и работи во Вермонт, Лора продолжува да биде инспирирана од прекрасниот свет околу неа. Без разлика дали тоа е современ, рустикален, модерен или традиционален декор на стил, ликовната уметност во трговска марка нуди разновидност на висококвалитетна, внимателно изградена wallидна уметност која ќе биде Сигурно го надополнуваат секој стил. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до зачудувачки пејзажи, во асортиман на големини што сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом. Од спалната соба до дневната соба, па дури и канцеларијата, ликовната уметност на трговската марка прави професионално рачно изработена, подготвена да виси wallиден декор што ќе се восхитува за наредните години! Лора Маршал „Градина за лепенка III“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..