• Ново
Схоластичка Реченица-Градење Плочки Супер Сет, Возраст 5-8
zoom_in

Схоластичка Реченица-Градење Плочки Супер Сет, Возраст 5-8

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Истражувањата покажуваат дека кинестетичките искуства со манипулативите за писменост помагаат да се постави сцената за успех во читањето и пишувањето. Супер Комплетот Плочки За Градење Реченици вклучува 212 магнетна пена, плочки со зборови кодирани во боја плус 16 интерпункциски плочки што можат да се комбинираат за да се изградат илјадници значајни реченици. Децата развиваат флуентност на читање, разбирање на односите со зборови, делови од говорот и вештини за започнување со пишување додека градат едноставни реченици и вежбаат да ги читаат. Поддржува Прво Читање И Ниту Едно Дете Не Остави Зад Себе Иницијативи. Цели вештини во флуентност, вокабулар, разбирање, граматика и пишување. Помага во развојот на односите со печатење и зборови. Истражува употреба на именки, глаголи и клучни делови од говорот за создавање реченици. Ги учи учениците да ги делат речениците на значајни парчиња (фрази и клаузули) за да изградат разбирање на текстот. Гради флуентност и автоматичност на препознавање и употреба на зборови. Поддржува Упатство За Фоника За Флуентност како што е препорачано Кај Ниедно Дете Не Остави Зад Себе И Ги Чита Првите Иницијативи. Интерактивното учење го поттикнува развојот на јазикот и вокабуларот за сите ученици. Одлично за мала група цела класа или независна пракса. Број На Модел : 990927.

Им се допаѓа и на купувачите..