• Ново
Авалон дома xola медалјон Традиционална област килим, сина
zoom_in

Авалон дома xola медалјон Традиционална област килим, сина

DEN 1936.00

Износ
check Во продавницата.

Колекцијата Xola ги забележува заситените пастелни нијанси на корали, небо сина боја, виолетова и путер, заедно со ладни неутрали, зачинета цимет и длабока морнарица. Машински ткаени од мек, вселенски обоен полипропилен, Xola има еклектична мешавина на дизајни кои се движат од глобални традиционални и класични карирани до посовремени и геометриски инспирирани обрасци. Веднаш чисти излева со големина на килим со размачкана со чист сунѓер или крпа со благ детергент; Се препорачува периодично професионално чистење. Иналичното кршење е нормално и тие генерално ќе испаднат во рок од неколку дена до една недела; Цврсто враќањето на тркалање на килимот (купена страна надвор) и оставањето во топла област неколку часа ќе помогне во отстранувањето на набори или остатоци од преклопување, исто така.

Им се допаѓа и на купувачите..