• Ново
Компјутерска кошула со лесни бебиња и мали деца за момчиња и шорцеви, 2-парчиња, големини 12м-5Т
zoom_in

Компјутерска кошула со лесни бебиња и мали деца за момчиња и шорцеви, 2-парчиња, големини 12м-5Т

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Сончевите денови никогаш не изгледаа толку симпатични во ова бебе и малиот камп за момчиња и шорцеви со 2 парчиња облека поставени од Easy-Peasy, достапна во големини од 12 месеци до 5 T. Овие удобни облеки од мешавина од памук се машини што се перат и супер меки. Компната кошула со копче за кратки ракави се одликува со деколте, а француските шорцеви Тери карго имаат еластична лента за половината за лесен стил на влечење. Само на. Материјал : шорцеви : 56% памук/38% полиестер/6% спандекс; Кошула : 60% памук/40% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : 1 кошула и 1 пар шорцеви. Карактеристики на кошулата : предно копче; јака од изрез; кратки ракави; џеб на градите. Карактеристики на шорцеви : стајлинг на влечење со еластична лента за половината и влечење за дополнителна удобност; две странични џебови; Две товарни џебови со затворање на размавта на нозете. OEKO-TEX à ã ® Стандард 100 Сертифициран : 19.Hus.90770. Лесно-пишано бебе и дете за момчиња камп кошула и сет на облека од шорцеви.

Им се допаѓа и на купувачите..