• Ново
Шампион за машки 10 мрежа кошарка кратка со странично скрипта лого, до големина 2xl
zoom_in

Шампион за машки 10 мрежа кошарка кратка со странично скрипта лого, до големина 2xl

DEN 239.84

Износ
check Во продавницата.

Прво во игра со класични шорцеви за кошарка на мрежа. Ние ги измисливме првите атлетски шорцеви од мрежа и оттогаш ги усовршувавме. Оваа генерација на класични шорцеви за кошарка им дава на нашето атлетско наследство и се дел од нашата иницијатива „Шампион“. Лесната мрежа за дишење е направена со 100% рециклирани полиестерски влакна и се чувствува одлично против кожата. Подолгите 10-инчни должина и дарежливите странични џебови ги прават суштински за загревање или собрани игри. Завршено со еластична лента со четири игла, изложени страни и класично лого на шампион за автентичен спортски стил. Содржина на ткаенина : 100% рециклиран полиестер. Странични отвори за леснотија на движење. Внатрешен цртеж за прилагодливост. Странични џебови за складирање. 4 мл. ткаенина. Хитови на коленото. 10-инчен инсем. Стандардно вклопување за класичен изглед. Иконски лепенка „Ц“ на левиот колк. Земја на потекло : Кина. Нега на ткаенина : Машинско миење ладно со слични бои, внатре надвор ако е украсено. Користете само белило што не е хлор кога е потребно. Tumble Dry Ship. Ладно железо ако е потребно. Не декорација на железо.

Им се допаѓа и на купувачите..