• Ново
Глобалниот сензор за температура на издувниот гас се вклопува во Изберете: 2010- Фолксваген etета, 2013 година- Фолксваген Буба
zoom_in

Глобалниот сензор за температура на издувниот гас се вклопува во Изберете: 2010- Фолксваген etета, 2013 година- Фолксваген Буба

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Сензорите за управување со моторот GPD се дизајнирани да испраќаат точни информации до ECM. Сензорите за управување со моторот можат да влијаат на системите за гориво, издувни гасови, тајминг и ладење. Тие се директни сензори за замена и ги исполнуваат сите спецификации на ОЕ. Сензорот на Глобална 1812234 БАЗИЧКИ ГАС (EGT) се вклопува во Изберете : 2010-2015 Volkswagen Jetta 4 Cyl 2 L 2013-2015 Volkswagen Beetle 4 Cyl 2 L 2012-2014 Volkswagen Golf 4 Cyl 2 L 2012 Audi A4 4 4 Cyl 2 L 2013 Audi A3 4 CYL 2 L и повеќе - Додадете го вашето возило во нашиот фит -додаток за да проверите.

Им се допаѓа и на купувачите..