• Ново
Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден бел сафир и дијамантски акцент Стерлинг сребрен прстен за ангажман со 3 камен
zoom_in

Miaенски Carat Carat T.G.W. Создаден бел сафир и дијамантски акцент Стерлинг сребрен прстен за ангажман со 3 камен

DEN 4576.00

Износ
check Во продавницата.

Известете го светот дека требаше да бидете заедно кога ќе се посветите на неа со овој прстен за ангажман со 3-камен на 3-камен. Изработен во треперливо сребро, овој елегантен прстен има еден (3,5х3,5 мм), два (2х2мм) кружна, креирана бел сафир скапоцени камења и 12 кружни, дијаманти поставени од прсти (G-H, I2-I3) . Полиран на брилијантен сјај, овој волшебно прстен ќе ги избрише сите борби и само ќе чува убави спомени. Направено во сребро. 1/3 CT T.G.W. Создаде бел сафир. Создаден бел сафир исечен : круг. Акцент на дијаманти. Дијамантско сечење : круг. Боја на дијаманти : G-H-I. Јасност на дијаманти : I2-I3. Камења поставени од пронг. Бенд со : 1,7мм. Прстен за ангажман со 3 камен. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови! . Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Им се допаѓа и на купувачите..