• Ново
- ПРО ПТ Главата Заптивка Одговара изберете: 1997-ФОРД МУСТАНГОТ, ФОРД ТАНДЕРБЕРД
zoom_in

- ПРО ПТ Главата Заптивка Одговара изберете: 1997-ФОРД МУСТАНГОТ, ФОРД ТАНДЕРБЕРД

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Фел-Про дихтунзите нудат 100% запечатување на возилото со материјали специфични за апликацијата за да ви дадат решенија за запечатување со перформанси и издржливост професионалци доверба КОМЕРЦИЈАЛЕН СЛОЈ Ексклузивниот слој помага да се издржат погрубите завршетоци на површината за запечатување до 80 Ра. СУПЕРИОРНИОТ ПЕЧАТ користи Прецизни врежани зрна за запечатување во сите витални области за да ги елиминира патеките за истекување. ПОВЕЌЕСЛОЈНА ЧЕЛИЧНА КОНСТРУКЦИЈА Повеќе слоеви од нерѓосувачки челик го одржуваат стресот на запечатување и приспособуваат подигнување на главата. УНИКАТНАТА заптивка за СОГОРУВАЊЕ опфаќа високи притисоци на цилиндрите и движење на главата со кои се среќаваат моторите. ДИЗАЈНИРАН ЗА НЕСОВРШЕНИ ПОВРШИНИ ЗА ЗАПЕЧАТУВАЊЕ Дизајниран и произведен специјално за околината за поправка за да помогне да се запечатат несовршените површини за запечатување.

Им се допаѓа и на купувачите..