• Ново
Покриена табла за пеглање на памук за судбина, сива
zoom_in

Покриена табла за пеглање на памук за судбина, сива

DEN 254.24

Износ
check Во продавницата.

Подобрете го изгледот на вашата табла за пеглање со оваа прекрасна покривка од памук. Со нос и еластичен опсег, капакот останува затегнат за полесно и измазнување на искуство со пеглање. Изработено од 100% памук и поддржана од густа рампа за влакна за удобност при пеглање, одговара на сите стандардни табли за пеглање со ширина од 15 инчи во ширина и 54 инчи и должина. Подобрете го изгледот на вашата табла за пеглање со оваа прекрасна покривка од памук. Со нос и еластичен опсег, капакот останува затегнат за полесно и измазнување на искуство со пеглање. Направено од 100% памук и поддржана од густа влакна подлога за удобност додека се пегла, ги одговара на сите стандардни табли за пеглање со ширина од 15 инчи и 54 инчи и должина . стил и удобност при пеглање : опремена со густа подлога, оваа 100% Памучното покритие е дизајниран да ја облече вашата табла за пеглање и да помогне брзо да ги изедначи оние тврдоглави набори и намигли. Еластична лента за безбедно вклопување : рабовите се еластизираат, така што никогаш нема да се грижите за капакот на таблата за пеглање што се лизга додека се пеглате. Дебела рампа за влакна за мазна и удобна површина за пеглање : Никогаш не се занимавајте со Annyoing Buching и менувајќи додека пеглате! Дебелото подлога дава површина без брчки, додека зашиена подлога додава дополнителна стабилност . дизајнирана да сака и да трае : изработено од густ, 100% памук, капакот на ткаенината има густа подлога за влакна што обезбедува максимално амортизирање до Осигурете се дека облеката е совршено притиснато . Совршено вклопување : прилагодена за да се вклопи во стандардните табли за пеглање со мерење 15 "x 54". Лесно за чистење : миење на рацете за лесно одржување.

Им се допаѓа и на купувачите..