• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Одри“ платно уметност од Инес Куидис
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Одри“ платно уметност од Инес Куидис

DEN 2601.60

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Ines Kouidissubject : Figutativestyle : Modern & Modernure Product Type : Birch Frame, White Mat, Acrylic Ова подготвено за виси, Matted Rramed Art Piece има колаж на слики кои личат на Одри Хепберн. Инес Куидис студирал сликарство и цртање на бесплатната академија за уметност Берлин. Во 2002 година, таа го основа своето студио во Берлин и од тогаш создава колажи од весници, списанија, постери и хартија од кој било вид. Нејзините дела се вклучени во приватните колекции во Германија, Велика Британија, САД и Холандија. 8x10 giclee отпечаток под акрилик во рамка од дрво од бреза од 11x14. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матка и доаѓа во рамка од дрво од бреза. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор. Инес Куидис студирал сликарство и цртање на бесплатната академија за уметност Берлин. Во 2002 година, таа го основа своето студио во Берлин и од тогаш создава колажи од весници, списанија, постери и хартија од кој било вид. Нејзините дела се вклучени во приватните колекции во Германија, Велика Британија, САД и Холандија. - Колаж на слики што личат на Одри Хепберн.

Им се допаѓа и на купувачите..