• Ново
КТ овална форма сина креирана сафир прстен во сребро сребро
zoom_in

КТ овална форма сина креирана сафир прстен во сребро сребро

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Величествена брилијантност 1,00 карати Сафир Стерлинг сребрен прстен во големини од 5 до 9 стил SR9760 Централен камен : Лабораторија создаде сафир, овална форма, 7мм од 5мм, 1,00 карати, Цејлон сина нијанса со брилијантна искра. Странични камења : 38 парчиња супер пенлива машина исечена бела кубна цирконија. Прстен : 6,10 грама, чисто стерлинг сребро со печат од 0,925, прстен има исклучителен дизајн, занаетчиство и завршна обработка на родиум. 100% вклучува кутија за подароци за потпис, стил SR9760 Oravo 1,00 Carat T.G.W. Креирано сино сафир родиум-позлатен сребрен прстен за ангажман : метал : Стерлинг Сребрена : Родиумска тежина : 6,1 грамсл должина : 0,88 "Ширина : 0,38" Висина : 0,1 "Достапни големини : 5.

Им се допаѓа и на купувачите..