• Ново
Меркур 4,5 џебен нож
zoom_in

Меркур 4,5 џебен нож

DEN 1.67

Износ
check Во продавницата.

Нож за дегустација на жива. Модел - MER9142 LMC. 5 1/2 "Затворено. 4 1/2 " Инокс челик долго тесен копја и вилушка. Зацврстен на 54-55 HRC. Синтетички рачки од слонова коска. Направено од не'рѓосувачки џебен клип. Погодно е да се намали различна храна како меки и тврди сирења, Вурзел и колбаси, ладни исекотини и различни овошја и зеленчук. е; Удобно за мали и големи раце исто. Меркур 4,5 "џебен нож : 5 1/2" затворен. 4 1/2 "инокс челик долг тесен копја сечило и вилушка. Зацврстено на 54-55 HRC. Синтетички рачки од слонова коска. Не'рѓосувачки џебниот клип. Погоден е да се намали различна храна како меки и тврди сирења, wurzel и колбаси, ладни исекотини и различни овошје и зеленчук.

Им се допаѓа и на купувачите..