• Ново
Fall Река 3 - Лесна Метална Подна Светилка Во Тифани Бронзена Завршница
zoom_in

Fall Река 3 - Лесна Метална Подна Светилка Во Тифани Бронзена Завршница

DEN 3359.84

Износ
check Во продавницата.

Нашата Серија Fall Река носи изглед кој потсетува На Колонијална Америка во вашиот дом Или канцеларија Од Дваесет и Првиот век. Оваа величествена 3 лесна подна светилка сигурно ќе биде фокусна точка на секоја просторија. Стоејќи целосна 70", кука за течност "С" седи на врвот на елегантна метална подножје. 3 соодветните нијанси се суспендирани од куката и се прилагодливи, што ви овозможува да ја насочите светлината до местото каде што е потребно. Секоја сенка има сончева светлина килибарна позадина. Бенд од уметнички стаклени накит во богати земјени тонови седи на сива позадина, која се граничи со длабока килибарна лента што меандрира околу обемот на нијансите и работ во слободна форма. Совршен избор покрај удобен тросед или стол за читање, оваа подна ламба е онаа што вашето семејство ќе ја чува цел живот. Потребна е 3 Мед База-Е26 .Сијалицата не е вклучена. Моќност : 60 W. Прекинувач Тип : 3-Начин.

Им се допаѓа и на купувачите..