• Ново
Kuma 31 EPDM Tarp Straps W челични куки пакет
zoom_in

Kuma 31 EPDM Tarp Straps W челични куки пакет

DEN 1439.84

Износ
check Во продавницата.

Kuma EPDM, ака етилен пропилен диен мономер е синтетичка гумена лента за катрана која е отпорна на деградација на УВ и безбеден за употреба кога е изложена на топли клими. Ова им помага на камперите кои сакаат да кампуваат надвор и им треба отпорен на каишот за топлина за нивните предмети за кампување. Овие одлични ленти за затегнување се издржливи и отпорни на топлина, масло, озон, солена вода и вообичаени хемикалии за домаќинството. Ремените со гума за тарп на EPDM се дизајнирани за лето и издржат топлина подобро од природните гумени ленти. Препорачуваме да не користите ленти за Tarp од гума EPDM во текот на зимата затоа што ќе стане кршлива и нема да се врати во нејзината оригинална форма лесно откако ќе се истегне. Во споредба со природната гума, што е подобар избор за ладни услови, бидејќи нема да попушти и да се раздели. Има обложени челични куки за да се спречи 'рѓа и да се обезбеди дополнителна издржливост. Дополнителната должина на оваа лента за катрани е идеална за поголем товар, шатори, тарпи и многу повеќе. Кума EPDM Tarp Strap. Направено со етилен пропилен диен мономер синтетичка гума. Совршено за топло време. Премиум одделение обложени челични куки за додадена издржливост. Прицврстете ги тарпите, крошна, шатори и многу повеќе. 2 пакувајте во црна боја. 31 "со должина. Не се топи или губи форма во топлина. Трајни. Отпорен на топлина, масло, озон, сол, вода и вообичаени хемикалии за домаќинството. Одлична за употреба со голем товар, шатори и тарпи.

Им се допаѓа и на купувачите..