• Ново
Трговска марка ликовна уметност „круши јаболка зелена 2 'платно уметност од Пабло Естебан
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „круши јаболка зелена 2 'платно уметност од Пабло Естебан

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Pablo Estebansubject : Сè уште начин на живот : Електрик Производ Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има овошје седење еден до друг во зелена боја сцена. Истакнати бои : Тан, зелена, кафеава, портокалова, црвена, жолта боја во Сантијаго, Чиле, Пабло присуствуваше на програмата за графички дизајн на Универзитетот во Антофагастас на Чиле од 1983 до 1985 година и Програмата за сликари и дизајн во Уметничкото училиште Валпараизо од 1985 до 1988 година. Тој ја започна својата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, за да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде стана доста успешен. Во 2001 година, Пабло отвори свое студио за уметнички дизајн во Валпараизо, Чиле. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Овошје што седи еден до друг во зелена боја сцена.

Им се допаѓа и на купувачите..