• Ново
Трговска марка ликовна уметност „Есен букет 1“ платно уметност од Jeanан Плут
zoom_in

Трговска марка ликовна уметност „Есен букет 1“ платно уметност од Jeanан Плут

DEN 1.00

Износ
check Во продавницата.

Уметник : Jeanан Плутсубјект : Флоралстил : Модерни и современи Производ Тип : Галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има цветни сцени со пеперутки околу неа. Јас сум во најголем дел самоучен сликар, фотограф и графички уметник . Студирав сликарство на UWO во Ошкош, ВИ и поминав разни часови по уметност низ годините. На 16 години сликав за домашен дизајнер на D�cor, но сега сум сам во последните 5 години Jeanан Плут „Есен букет 1“ платно уметност.

Им се допаѓа и на купувачите..