• Ново
Фрифорс Ултралит Пренослива Електрана
zoom_in

Фрифорс Ултралит Пренослива Електрана

DEN 15984.00

Износ
check Во продавницата.

Има складирање од 1800 вати час и може да полни телефон 170 пати, да напојува лаптоп до 66 часа или да напојува фрижидер и замрзнувач до 30 часа. Сигурен извор на енергија за итни случаи, кампување, медицински помагала како CPAP машини, задна врата, фотосесии, настани на отворено и многу повеќе. Благодарение на литиум-јонската батерија на полнење, 1800 е чиста и сигурна замена за генератор на гас, но без гасови или проблеми со горивото. Тој е тежок за напојување и најголема батерија во линијата За Слободна Сила, но со 37,5 килограми.

Им се допаѓа и на купувачите..