• Ново
Светилка За Светлосна Терапија, ЛЕД Светилка За Терапија Со Светлина, Дама За Прилагодување За Домашни Жени Канцеларија Со Далечински Управувач
zoom_in

Светилка За Светлосна Терапија, ЛЕД Светилка За Терапија Со Светлина, Дама За Прилагодување За Домашни Жени Канцеларија Со Далечински

DEN 3.33

Износ
check Во продавницата.

Светилка За Светлосна Терапија, ЛЕД Светилка За Терапија Со Светлина, Дама За Прилагодување За Домашни Жени Канцеларија Со Далечински Управувачспецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Тип На Ставка : Лампропционален Тип На Светлосна Терапија : со Далечински Управувач, без Далечински Управувач Големина : Прибл. 16,8 x 11,6 cm/6,6 x 4,6 inbattery За Тип На Далечински Управувач : 2 xies батерии (не се вклучени )Светло : 5000-35000 LX Вистинско мерењетемпература на боја : 3000-6500 K произволно префрлување на бои, Функција За Тајминг : 15/30/45 минути може да се темпираат со конец 1 /4, може да се поврзе со специјален статив и интерфејс на заградата тип : дц-усб, 5в напојување инструкции : 1. Модел на далечински управувач : Поврзете го производот со банката за напојување или компјутерот со кабел, ставете ја батеријата на далечинскиот управувач и притиснете го копчето за вклучување/исклучување за употреба.2. Модел без далечински управувач : Поврзете го производот со банката за напојување или компјутерот со кабел и притиснете го копчето за вклучување/исклучување на левата страна на производот за да го користите. Долго притиснете L1 или L2 за да ја прилагодите осветленоста, долго притиснете L3 за да ја прилагодите температурата на бојата. Список на пакети : 1 x Фототерапија Светилка1 x Прирачник1 x Кабел За Полнење1 x Далечински Управувач овој производ е уред за фототерапија кој имитира сончева светлина, кој целосно симулира сончева светлина или дури ја заменува сончевата светлина. Таа е погодна за луѓе кои не можат да бидат изложени на сончева светлина долго време, и може да помогне во обновувањето на сезонското афективно нарушување и безволност. Кога светлината на оваа фототерапија е озрачена, епифизата во телото е инхибирана од фототерапијата и лачи помалку мелатонин, што го прави мозокот побуден и ја одржува виталноста. Кога просторијата е темна, оваа светлина може да се користи и за пополнување на светлината, има повеќекратна употреба. Одличните МОНИСТРА ОД ЛЕД светилка, без треперење и анти -, без треперење и зрачење, можат да ги држат очите подалеку од замор. Пренослив, лесен и компактен големина, штанд, може да се стави вертикално во секој дом или канцеларија.

Им се допаѓа и на купувачите..