• Ново
Орвел Калантија Апстрактна геометриска област килим, розова виолетова, 6'7 6'7 круг
zoom_in

Орвел Калантија Апстрактна геометриска област килим, розова виолетова, 6'7 6'7 круг

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Колекција на килим Орвел. Килими со ретро уметност стилизирани. Стилот на ретро Арт Деко е убаво оживеан за денешниот декор на МО во геометријата на Пентхаус-Пош и меките бои на колекцијата Орвел килим. Со паметен спектар на евокативни дизајни и модни нијанси, Орвел килими даваат ангажиран урбан карактер во современ украс за домови. Килимите на областа Орвел се напојуваат со употреба на меки синтетички предива во средно исечен куп за утешно чувство под нозете и трајна убавина. Боја : Пинк/виолетова. Големина : 6'7 "x 6'7" круг. Моќта се наomираше во Турција. Висина на купот : 0,3 во . Без поддршка, подлога за килим (продадено одделно) се препорачува за да се спречи менување и лизгање. 100% полипропилен. Стилски додаток за секоја просторија. Додатоци во фотографиите во живот не се вклучени. Редовно вакуум (по можност еден без барови со тепачки) и место чисто; За тешки дамки, се препорачува професионално чистење на килим; Ротирајќи ги килимите на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно носење од сообраќај на нозе и тежина на мебел. Користете заштитници на килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнети купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика да избледат боите во вашата област килим; Ставете го килимот на вашата област подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За непосредно украсување на преуредување, овој килим е еден од најлесните и најмодерните начини за освежување на просторијата со карактер и стил . Ве молиме, забележете : Сликите и димензиите на производот на нашата веб -страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може да варираат малку. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние даваме се од себе за да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме, ве советуваме дека постои одредена варијација. Моделите може да варираат малку според избраната форма и големина . Пакувањето и испораката на вашиот килим може да предизвикаат привремени набори; Овие површински бранови не се несовршености или штети и постепено ќе се повлекуваат; Задното тркалање или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин за отстранување на набори во килимот во вашата област; Оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се изедначат. Достапно во повеќе големини. За употреба на тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за задржување помеѓу заштитата.

Им се допаѓа и на купувачите..