• Ново
Арден селекции Профил во отворено на задниот дел на седиштето на отворено, лапс сино
zoom_in

Арден селекции Профил во отворено на задниот дел на седиштето на отворено, лапс сино

DEN 2279.84

Износ
check Во продавницата.

Овој избор на Arden селекции Profoam Essentials на отворено длабоко седиште на дното на перничето има 100% раствор обоена акрилна ткаенина која е временска и отпорна на УВ. Оваа обвивка мери 24 "длабоко x 24 " широка x 6 "дебела. Евертру акрилна ткаенина се спротивставува на бледнее и ги одвраќа водата и дамките. Продолжената заштита на УВ значи дека вашата ткаенина ќе продолжи да изгледа посветла подолго додека уживате во вашите часови на отворено и доаѓа со 5-годишна гаранција со ограничена ткаенина. Сопствената дамка на Everbloc и заштитата на вода обезбедуваат оптимална функционалност на отворено, со лесно чистење на точки со сапун и вода, или мешавина од белило и вода за груби дамки. Стилови, сите со лесен за употреба дополнителни долги патенти што го прават менувањето на вашата перница ветер. Побарајте ги нашите други стилови на селекции на Arden Profoam Pefoam Cushion за да одговараат на сите ваши потреби за мебел на отворено. Одлично вклопување : Ова длабоко седиште на дното на перничето мери 24 "долги x 24 „Широк x 6“ дебела. Измерете го седиштето на вашиот мебел за да се чувствувате уверени дека оваа перница за заедничка големина ќе одговара!. Превозот на животната средина : Ова вклучува 1 капаче за перница на седиштата . Замена само на капакот на перничето на отворено, пополнете не е вклучено. Преземете ги секојдневните временски услови и истурање : Акриличко раствор на Евертру, обоена ткаенина нуди 5+ години на УВ отпор и комерцијалниот третман на Еверблоц обезбедува дамки и вода за отфрлање . Перница во која веруваме : Ние нудиме 5 -годишна ограничена гаранција на нашата ткаенина Евертру . Да се ​​користи со вметнување во еколошки свесна пена . дизајниран во Мичиген.

Им се допаѓа и на купувачите..