• Ново
Странични акцент столчиња за јадење на линон Сисел, сет од 2, недовршени
zoom_in

Странични акцент столчиња за јадење на линон Сисел, сет од 2, недовршени

DEN 3029.12

Износ
check Во продавницата.

Наоѓање на рамнотежа помеѓу едноставност во средниот век и рустикална топлина, овој модерен стол за странични фарми се вклопува беспрекорно во најразлични простори за домашно јадење. Цврстата рамка за бука дрво малку на дното на потпирачот за грб за да се сретне со сместување на седиштето на Ешвуд од 18,6 ”x 16,5”. Лево недовршена, површината е отворено платно за да сликате или да дамкаме во боја што најдобро одговара на вашиот ансамбл за јадење од соништата. Парот пристигнува целосно собрани и поддржува до 300 фунти на секое столче. Пристигнува во сет од 2. Цврста конструкција на бука дрво и седиштето на Ешвуд обезбедуваат стабилност и издржливост. Недовршената рамка ви овозможува да ја насликате или да ја обоите во бојата што најдобро одговара на вашата визија. Мало свиок во потпирачот за грб создава интригантна силуета. 18,5in Висината на седиштето совршено одговара на табелите 28 во висока 30in. Целосно собрани. Поддржува до 300 фунти. а. Димензии на седиштата : 18,6 x 16,5. Собрани димензии : 19,75 L x 21.38 D X 36.13 H. Бродови во 1 кутија.

Им се допаѓа и на купувачите..