• Ново
Миксерите со сенф на Плахман пушеле зачини за скара, засилувач на кондимент, 5. Шакер, 3-пакет
zoom_in

Миксерите со сенф на Плахман пушеле зачини за скара, засилувач на кондимент, 5. Шакер, 3-пакет

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Покрај кечап, сенф е веројатно најпознат и добро сакан лек од страна на Американците. Тоа е идеален вртлог за сè, од топли кучиња до чизбургер и е клучна состојка во повеќе сосови и преливи отколку што сфаќате. Резултатот за стискање на барел на Плахман е исто толку дел од Америка, како и бејзболот и пита со јаболка. Додадете лажица лажица од нашата сенф во следната серија салата од компири за дополнителен зинг. Користете го во вашата „тајна состојка“ ѓаволски јајца за да ги воодушевите сите на следната скара. Поставете го на свеж леб од кисела супа пред да се собере на компонентите на автентична кубанска панини. Додадете го во вашиот домашен сос од скара за да го направите дополнителен затешен. Послужете рамен заедно со Винер Шницел и кисела зелка на вашиот следен германски празник. Измешајте со еднакви делови од мед, а потоа ставете во свинско месо пред да се карате за слатка и кисела завршница. Најдоброто нешто во врска со сенф е дека не постои погрешен начин да уживате во тоа - може да биде само најразновидниот лек. Без разлика дали ви се допаѓа мазна и кремаста класична жолта боја, зрнеста дижон, или мешавина од занаетчиски стил, Плахман има стил на сенф за вас. Од 1852 година, сенфот на Плахман испорачува „само од прва класа“. Нашата класична барела за стискање не е единствената работа што нè издвојува, но нашата посветеност да направиме одлична сенф без разлика која сорта ќе ја изберете. Подобрувач на вкус : Ова зачинување е удиран комбинација на лук, кромид и пушена папрака, истакната со кафеав шеќер за суптилно слатка завршница. Како да : Искористете го максимумот од вашата оригинална жолта сенф и додадете малку или многу од нашите миксери од сенф колку што сакате да му дадете навестување или смело рафал на вкус, овозможувајќи ви да го прилагодите вашиот лек за што и да додадете. Единствени намени : Додека можете да ги користите сите наши сенф во традиционална смисла, тие исто така можат да се користат како маринада, завршување на сос, облекување салата, па дури и за да застанете комплементарни месо или живина . направете го со сенф : По додавањето на нашите миксери , Глаз пилешко пред да се пече и сервирајте со свеж сос од чили. Додадете во внесено маслиново масло, овошни зачувувања и стари балсамик за домашно облекување, или едноставно ширете го на вашиот омилен сендвич. Ultimate Extra : Не само што нашите миксери за сенф се совршени да додадат во сенф, туку и на мајо, кечап или други натопи и сосови. Тие прават одлично зачинување за месо и живина, па дури и во чили за дополнителен зинг.

Им се допаѓа и на купувачите..