• Ново
Крајбрежен накит со двојна завршница Господова молитва не'рѓосувачки челик прстен
zoom_in

Крајбрежен накит со двојна завршница Господова молитва не'рѓосувачки челик прстен

DEN 0.33

Износ
check Во продавницата.

Крајбрежниот накит со двојна завршница Господова молитва прстен од не'рѓосувачки челик (8мм) Овој прекрасен религиозен прстен е направен од траен нерѓосувачки челик и има крст и Господ молитва испишана околу групата. Четканиот центар е покриен со полирано писмо, создавајќи многу елегантно парче накит за мажи. Тип на метал на артикалот : Не'рѓосувачки челик. Метална боја на артикалот : Бела. Материјал на предметот : Метал. Тип на камен на артикалот : Нема камен. Камена боја на артикалот : Нема камена боја. Камен облик на предметот : Нема форма на камен. Камената димензија на предметот : Нема камена димензија. Метал печат на артикалот : челик. Категорија на артикли : накит. Тип на накит : Мода. Што е вклучено : прстен. Ширина на артикалот : 5/16 инчи. Дебелина на артикалот : 1/16 инчи. Тежина на артикалот во грамови : 9 грама. Број на камен на предметот : Нема броење на камен. Тип на затворач на артикалот : Нема затворач. Поставување камен за накит : Нема поставување накит. Стил на артикли : Бенд, свадба, религиозна. Демографска возраст : возрасни (18 години и повеќе). Насочена публика : Унисекс, машки, женски. Грижа и чистење : Избришете со полска крпа. Прикажана сезона : есен, лето, пролет, зима.

Им се допаѓа и на купувачите..