• Ново
Се додека живеам
zoom_in

Се додека живеам

DEN 1439.84

Износ
check Во продавницата.

Повисоки пофалби. Asonејсон е посветен да донесе свежи пофалби и обожавање директно од присуството на Бога на оние што сакаат поблиска врска со Него. Од со мојата песна - страствен повик за обожавање - до духовно читање, ќе се разбудите додека доживувате повисоки пофалби. Подложен обожавање asonејсон е водач на обожавање во црквата за стипендии „Рема Научник, тогаш лекар. Следниот дојде саксофонист, пијанист, студиски музичар и рок -starвезда. Кога се погоди реалноста, решив да станам инженер за снимање, инженер за мешавина, технологија за производство на видео и графички дизајнер .. цело време туркав косилка и проверував намирници во локалната продавница. Сите мои потраги не успеаја да се појават на профитабилно вработување, па се преселив од Newујорк во Тексас, земајќи ја мојата прекрасна (и брилијантна) нова невеста, Кејти. Јас доставив пица во цитати; Хатхотот; и Доминоес®, во моите напори да го поддржам моето ново семејство. Конечно, ми беше понудена позиција во црквата на која присуствувавме. Отсекогаш сум рекол дека ќе цитирам; никогаш не сакам ток; Водечко обожавање .. тоа беше за луѓето што не можеа да го направат тоа во биз.Коут; Имав многу да научам. Фала му на Бога, мојот пастор имал верба во мене! Поминаа десет години и, сè уште водам обожавање во црквата „Рема стипендија“ и не можев да замислам да правам нешто друго! Некако сите работи што се обидов да ги извршам помогнаа да ме подготват за она што Бог навистина ме повика да ме повика (за да ги знам плановите што ги имам за вас, вели Господ, планира да ве просперира и да не му наштети на You Quot; Еремија 29 : 11) Обожавање! Кејти и јас сега имаме три убави деца, Дејвид (8) Акасија (5) и Калеб (19 мос)! -Јасон -Бидете сигурни дека ќе ги слушате музичките примероци, да ви помогнат да го пронајдете точно она што го барате! Сите песни на неговото ново ЦД ЦД; сè додека живеам; биле напишани од Jејсон и биле користени во неговата матична црква. Може да бидете сигурни дека сите овие се нови песни .. не нови аранжмани на стари песни! Се надеваме дека сте благословени и привлечени во подлабоко место за богослужба додека слушате. Музичката биографија на asonsејсон вклучува; *Gilead Coffeehouse with Mike Delgudice, Port Jefferson, NY *Covenant, Long Island, NY *Living Word Full Gospel Church Praise Team, Nesconset, NY *Hosanna Integrity Exalt The Lord choir member *current leader- Rhema Fellowship Church, Bay City, TX . Се додека живеам.

Им се допаѓа и на купувачите..