• Ново
& M Минис млеко чоколадо сладолед Топинки, бонбони, грабање и одење - 5. Оз торба
zoom_in

& M Минис млеко чоколадо сладолед Топинки, бонбони, грабање и одење - 5. Оз торба

DEN 3.00

Износ
check Во продавницата.

Уживајте во вкусна, разнобојна забава со бонбони со чоколадо од M&M Minis млеко. Секоја торба со бонбони содржи 5,1 мл скромен, бонбони на М & М, што го прави совршен за порибување на вашата омилена состојка за печење. Додадете ги мини -бонбони со чоколади од M&M на сите ваши рецепти, вклучувајќи колачиња, колачи, кафеави и многу повеќе. Не само што овие шарени каснувања се вкусен додаток на вашето печење, тие исто така прават одлични украси на десерти како што се кекси и куќи од ѓумбир. Нема крај на забавата кога ќе се занимавате со бонбони од млеко од млеко од М & М! Нарачајте го овој 5,10 мл од M&M Minis млеко од чоколадо бонбони асортиман на Интернет денес! Содржи една (1) 5,1 мл торба од M&M Минис млеко Чоколадо бонбони торба шарен асортиман. Направено со вистинско млеко чоколадо опкружено со шарена школка со бонбони. Користете ги мини -бонбоните на M&M за рецепти за печење или украсување колачиња, колачи, кафеави и многу повеќе. Овие бонбони со чоколади се одлични за корпи за подароци за празници, фаворити за роденденска забава или дел од игра со бонбони. Не заборавајте да ги испробате другите разновидни вкусови на бонбони, вклучувајќи темно чоколадо на М & М или путер од кикирики од М & М. Зачувајте на помали чоколади со ова масовно бонбони за филмски ноќи, закуски за патување или во јадења со бонбони.

Им се допаѓа и на купувачите..