• Ново
Норпро Кекс И Торта Украсување Сет
zoom_in

Норпро Кекс И Торта Украсување Сет

DEN 2.00

Износ
check Во продавницата.

Направете ги сите ваши креации екстра посебни Со Овие 3562 Алатки За Украсување Торта Норпро. Тие прават убав подарок за секој вентилатор за печење, дури и за себе. Овој комплет за украсување торта е забавен и за почетници или за искусни декоратори. Користете го за да разубавите убави колачи и многу повеќе вкусни задоволства што ќе им ги подарите на семејството и пријателите. Овој комплет за украсување кекси вклучува се што ви треба за да започнете, вклучувајќи шест совети, една торба и повеќекратна спојка. Пробајте го со вградените рецепти или создадете свое ремек-дело следејќи ги достапните упатства. Доаѓа во пакет од осум парчиња и е дизајниран да ви даде резултати со професионален изглед. Норпро #3562 Комплет За Украсување 8 Парчиња : комплет додатоци за украсување Торта. Одлично за почетници и искусни декоратори. Комплетот за украсување торта вклучува рецепти и упатства. Рачно измијте ги сите украсни парчиња. Комплетот за украсување кекси ви помага да создадете прекрасни колачи, колачи и многу повеќе. Комплетот вклучува 6 совети, 1 торба за пециво и 1 спојка за повеќекратна употреба. 8-парче во собата. Оддел : кујна стоки. Материјали : пластика и метал. Модел : 3562. Бренд : Норпро. Комплетот е привлечен во бела пластика со сребрени метални врвови. Користете за да направите неколку вкусни и убави задоволства за целото семејство да ужива. Прави внимателна идеја за подарок за секој што ужива во печење и украсување. Доаѓа со неколку рецепти во пакувањето. Вклучува упатства за правење сопствени вкусни креации.

Им се допаѓа и на купувачите..