• Ново
Поставете панталони за маички и панталони за органски мали деца, со големина 12m-5t
zoom_in

Поставете панталони за маички и панталони за органски мали деца, со големина 12m-5t

DEN 1.33

Износ
check Во продавницата.

Вашето дете ќе сака да го носи нашиот комплет за џогер на органски мали деца. Комплетот вклучува 2 парчиња - 1 џемпер со долг ракав и 1 пар панталони со џогер. Направено со најчистиот органски памук на планетата, во независни ОЕКО-Текс и сертифицирани објекти на Готс. Удобните еластични ленти за половини на панталони го олеснуваат да се облекувате. Измешајте и совпаѓајте за да ги создадете вашите омилени облеки во ладно или топло време. Органскиот сет на gogger со малку starвезди вклучува 1 џемпер со долги ракави и 1 пар панталони со џогер. Панталоните имаат еластични ленти за половината за лесно вклучување и исклучување. Измешајте и совпаѓајте за да ги создадете вашите омилени комбинации во топло или ладно време. ОЕКО-Текс и сертифицирани се овластени. 100% чист органски памук. Машинско миење и суво суво.

Им се допаѓа и на купувачите..