• Ново
Аморе крем 2'6 10 'Традиционална тркачка област килим
zoom_in

Аморе крем 2'6 10 'Традиционална тркачка област килим

DEN 1478.24

Износ
check Во продавницата.

Шик палета на бои што ткае во гроздобер персиски инспириран дизајн за изглед на наследство-модерни. Медалјон, цветни и лозови мотиви лежат на креветот на стилски тексас сина боја, создавајќи впечатлива мешавина од впечатливи нијанси, високо-ниски текстури и сјајно инспириран од мода. Овој килим од областа на Аморе дава изглед на елеганција на наследство во текот на декор. Погоден комплемент за да се подигнат традиционалните, класичните и ентериерите во боемски стил, ова парче ги енергизира вашите простори со исклучителен дизајн и убави сини тонови. Место чисто со бела крпа или професионално чиста. Се препорачува подлога за килими за да се спречат лизгање и да се заштитат вашите подови. Направено со 100% полиестер во Турција. 100% полиестер. Машина ткаена во Турција. Среден куп. Висина на купот : 0,4 ". Само затворен. Разновидност на бои и големини достапни во колекцијата. Уметнички ткајачи. Наменети да издржат секојдневно носење, овој килим е одобрено од деца и пријателски за миленичиња. Совршено за области со висок сообраќај во вашиот дом, како што се дневна соба, трпезарија, кујна и ходници . Лесно за чистење и одржување, препорачуваме да се испразнуваат редовно и чистењето на самото место со чиста крпа. Секогаш тестирајте мала област прво. Канистерските вакууми без шипки за тепачки се оптимален вид вакуум што треба да се користи на килими, но исто така можете да го користите и прицврстувачот исправен вакуум. Функционален среден куп овозможува удобно поставување на влезовите, под мебелот и нема да ги изградува вратите . Една година ограничена гаранција на производителот. Се препорачува подлога за килим.

Им се допаѓа и на купувачите..