• Ново
х Диа Висока Температура Отпорни Силиконски Цевки Црево Гумени Цевки Небото Сино Долго
zoom_in

х Диа Висока Температура Отпорни Силиконски Цевки Црево Гумени Цевки Небото Сино Долго

DEN 1659.52

Износ
check Во продавницата.

Описи : Оваа Висококвалитетна, 100% сосема нова Силиконска цевка е наменета за различни апликации за пумпа и пренос. Ова црево е без мирис ,невкусно и инертно, цевките можат да издржат висока температура ОД 180С (наизменично) и се достапни во различни внатрешни дијаметри и дебелина на ѕидот.Примена : цевка За поврзување На Машини;Канал за поврзување Со Алкохол;Електрична опрема, како што е обвивката;Карактеристика : Отпорност На Топлина лесно отстранување добра Флексибилност Низок Смалувањенамал Мирис Внатрешен Дијаметар : 2мм / 0,08"; Надворешен Дијаметар : 4мм / 0,16". Должина ( прибл.) : 2М / 6,6 стапки; Главна Боја : Небесно Сина. Име на производот : Силиконска Гумена Цевка; Максимална Температура : 180с. Минимална Температура : - 40С; Дебелина : 1мм / 0,04".

Им се допаѓа и на купувачите..