• Ново
Адаптер за боцки, Адаптер За Опашка На Црево, НЕРЃОСУВАЧКИ Челик СС Машки Конец За Цевки за Цевки за Шипки За Црево за Црево бсп ~3 4
zoom_in

Адаптер за боцки, Адаптер За Опашка На Црево, НЕРЃОСУВАЧКИ Челик СС Машки Конец За Цевки за Цевки за Шипки За Црево за Црево

DEN 256.00

Износ
check Во продавницата.

Опис : овие приклучоци за монтирање се користат за поврзување на цевки со црева, прилагодување на различни големини или форми и за други намени, за пренос на вода, гас или течност во домашни или комерцијални средини. Тие се дизајнирани за брз и удобен спој и има многу големини што можете да ги изберете. Изработени од нерѓосувачки челик, овие конектори се отпорни на ' рѓосување и имаат долг работен век.Карактеристики : овие приклучоци за монтирање на цревото се направени од висококвалитетен нерѓосувачки челик 304, отпорен на ' рѓосување и долг работен век.Едноставна структура директно, тип на опашка на шипка, така што цревото може цврсто да се инсталира на конекторот.Изберете ја точната опашка на цревото што одговара на вашето црево, ако имате црево со дијаметар од 15 мм, изберете опашка од црево од 15 мм.Најчесто се користи за поврзување на многу различни цевки, како што се воздушна цевка, цевка за гориво, водоводна цевка итн.Се применува на водовод на хемиски инженеринг, греење на вода, машини и друго поле како спој за брзо вклопување, лесно за поврзување на брз и едноставен начин.Спецификации : Материјал : 304 нерѓосувачки челик : Bsp - Male Size(Опционално) : 1/8"x6mm, 1/8"x8mm, 1/8"x10mm,1/4"x6mm, 1/4"x10mm, 1/4"x12mm, 3/8"x6mm,3/8"x8mm, 3/8"x10mm, 3/8"x12mm, 3/8"X15mm, 1/2"x8mm,1/2"x10mm, 1/2"x12mm, 1/2"x15mm(1/2-150), 1/2"x19mm, 3/4"x15mm,3/4"x20mm, 3/4"x25mmquanty : 1 пакетот вклучува : 1 x ЦРЕВО Конекторноте : 1. Големината на 1/2"x15mm е означена како 1/2-150, тие се исти. Ви благодариме за разбирањето. 2. Мониторите не се калибрирани исти, бојата на предметот прикажана на фотографиите може да покажува малку поинаква од вистинскиот објект. Ве молиме земете го вистинскиот како стандард. отпорен на ' рѓа и долг работен век. Едноставна структура директно, машини и друго поле како спој за брзо вклопување итн. Се применува на водовод на хемиски инженеринг.

Им се допаѓа и на купувачите..