• Ново
Туркајте за Да Се Поврзете. ПТЦ во. Д ПТЦ Полипропиленска Спојка
zoom_in

Туркајте за Да Се Поврзете. ПТЦ во. Д ПТЦ Полипропиленска Спојка

DEN 2.67

Износ
check Во продавницата.

Каснување од ајкула фитинзите за брзо поврзување се најбрзиот начин за спојување на повеќе материјали без потреба од дополнителни алатки, лемење, синдикати или лепак. Компатибилен со ПЕКС, полиетилен, најлон или мек бакар во секоја комбинација. Овие пластични фитинзи за поврзување се лесни за употреба и го скратуваат времето за инсталирање. За да ја инсталирате, вметнете ја цевката во фитингот и забите од нерѓосувачки челик се гризат и цврсто се држат, додека специјално формулираните облоги На О-прстенот за да создадат совршен печат. Расклопувањето е исто толку брзо со туркање надолу на јаката со два прста и повлекување на цевката нанадвор што овозможува лесно менување и повторна употреба на фитинзите и вентилите.Бренд Име : Ајкула Притисни За Поврзување : Да Крај 1 Дијаметар : 5/16 во. Крај 1 Тип : ПТЦ Крај 2 Дијаметар : 1/4 во. Крај 2 Тип : ПТЦ Материјал : Полипропилен Тип На Производ : СПОЈУВАЊЕ АНСИ Сертифициран : Да Просечна Содржина На Олово : Тип На Пакување Без Олово : Име На Бренд Во Кеси : Каснување Од Ајкула. Притисни За Поврзување : Да. Крај 1 Дијаметар : 5/16 во. Тип На Производ : Спојување. Тип На Пакување : Вреќи. Крај 2 Дијаметар : 1/4 во. ПРОЕКТ : 3/16 во. x 1/8 во. ОД : 5/16 во. х 1/4 во. Овие фитинзи се во согласност со олово, отпорни на корозија и се компатибилни со ПЕКС, полиетилен, најлон, полиуретан, бакар, месинг или блага челична цевка (мека). Легурата поли е ефикасен начин за спојување на повеќе различни материјали без потребни специјализирани алатки, лемење, синдикати или лепак. Одобрените апликации вклучуваат : филтрација на вода, системи за обратна осмоза, производители на мраз, опрема за издавање кафе и пијалоци дома/канцеларија, аквариуми, воздух, гасови, вакуум и течности. Овие фитинзи се во согласност без олово, отпорни на корозија и се компатибилни.

Им се допаѓа и на купувачите..