• Ново
Шарлот Цевка Распоред во. Центар во. Диа. Центар Пвц Улица Вај
zoom_in

Шарлот Цевка Распоред во. Центар во. Диа. Центар Пвц Улица Вај

DEN 373.28

Износ
check Во продавницата.

Пвц двв фитинзи се за одвод, отпад и вентилација цели. Тие се користат во системи за елиминација на отпадот што се хранат со гравитација и се за системи Без Притисок каде температурите нема да надминат 140° F. ПВЦ е лесен и лесен за инсталирање. Тие не бараат специјални алатки за сечење и се инсталираат со цементирање на растворувачи, навој, прирабница и спојување со жлебови. Сите Производи Од Цевки Шарлот се произведуваат во земјата. Во согласност со стандардите : АСТМ Д 1784, АСТМ Д 2665, АСТМ Д 3311 и НСФ 14. Бели фитинзи што се користат во санитарни одводи, отпад и вентилација (ДВВ), канализација и апликации за одводнување на бура. Не е наменет за употреба под притисок. За употреба каде што системите нема да надминат 140 Степени Ф. Пвц е лесен и лесен за инсталирање. Не бараат посебни алатки за сечење и да бидат инсталирани со растворувач цемент.

Им се допаѓа и на купувачите..