• Ново
Снабдување Гигант ПФР-Р Пе Цевки, Кислородна Бариера Црвена, 3 4 1000'
zoom_in

Снабдување Гигант ПФР-Р Пе Цевки, Кислородна Бариера Црвена, 3 4 1000'

DEN 1952.48

Износ
check Во продавницата.

КИСЛОРОДНАТА Бариера (ЕВОХ) се користи за станбени и лесни комерцијални апликации за греење со зрачење. Со истите својства како пекс не-бариерните цевки, цевката ЗА бариера ЕВОХ ПЕКС ги спречува кислородот и другите елементи да се инфилтрираат и да ги оштетат клучните механички компоненти во системите за греење. Цевките се означуваат на секои пет стапки со должина, стандарди ЗА АСТМ, одобренија, сертификати, оценки за притисок и други технички информации. 65 Предупредување : овој производ е познат на државата Калифорнија за да предизвика рак или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov Снабдување Гигант PFR-R341000 Pex Цевки, Кислородна Бариера Црвена, 3/4 " x 1000 '(305m) : Во Согласност со стандардите NSF, UPC, ASTM и Warnock Hersey. Може да се инсталира со помош на стегање Или стегач/Систем за поврзување Од Типот На Стегање. Силна, флексибилна цевка која обезбедува супериорни перформанси. Идеален за апликации за греење и топење снег. За станбени и комерцијални водоводни апликации.

Им се допаѓа и на купувачите..