• Ново
Uxcell M14x Женска Нишка 0.56 Од Цевки Фитинг Хидраулични Брзо Поврзување Спојка, Пакет
zoom_in

Uxcell M14x Женска Нишка 0.56 Од Цевки Фитинг Хидраулични Брзо Поврзување Спојка, Пакет

DEN 201.60

Износ
check Во продавницата.

Оваа Хидраулична Спојка За Брзо Поврзување се користи за поврзување на различни хидраулични алатки и додатоци. Лесно за поврзување и брзо исклучување. Широко се користи во врска што ја бараат различни индустрии, главно се користи во градежна опрема, шумска опрема, хидраулични уреди, нафтена опрема, челична опрема и други хидраулични апликации.Предностовој брз конектор е изработен од јаглероден челик и задебелен, отпорност на корозија, отпорност на висока и ниска температура, анти- ' рѓа и издржлив, значително зголемен работен век.Челичната топка се користи за заклучување и приклучување, а јадрото на вентилот автоматски се затвора, спречува протекување од цевки.Конецот е продлабочен, врската е цврста и не е лесно да се лизне.Упатстволесен за употреба, едноставно турнете го машкиот конектор во друг конектор со соодветна големина. И потоа поврзете ја соодветната хидраулична опрема за употреба.ЗАБЕЛЕШКА : 1.Ве молиме љубезно забележете ја точната големина пред да ја купите.2.Работниот температурен опсег на овој конектор е -20°C до 120°C. Uxcell M14x1, 5mm Женски Конец 0,56" Od Цевки Фитинг Хидраулични Брзо Поврзување Спојка, 1 Пакет Материјал : Јаглероден Челик. Боја : Сребрена. Вкупна Големина : 40 х 19 мм/ 1,57 х 0,75 инчи (Л х Ш). Надворешен Дијаметар : 14,20 мм/ 0,56 инчи. Женска Нишка : М14. Теренот на конецот : 1,5 мм. Список За Пакување : 1 парчиња х Хидраулична Спојка За Брзо Поврзување.

Им се допаѓа и на купувачите..