• Ново
Набавете гигант CCCU 3 Номинална големина директно унија со приклучоци за пот со употреба со 3-1 8 OD бакарна цевка
zoom_in

Набавете гигант CCCU 3 Номинална големина директно унија со приклучоци за пот со употреба со 3-1 8 OD бакарна цевка

DEN 431.84

Износ
check Во продавницата.

Ова е директен унија за снабдување за поврзување, или продолжување на цевките во апликации со максимален притисок од 125 lb. Особено, ова фитинг е изработено од бакар со пот пот со дијаметар од 3 инчи, за употреба со бакарна цевка со надворешна Дијаметар од 3-1/8. Понатаму, дизајнот е во согласност со сите важечки стандарди. Најголемата предност на користењето на синдикатот, преку спојување, е тоа што двете цевки што се поврзани можат лесно да се одвојат заради, на пример, замена или одржување. ⚠ Предлог на Калифорнија 65 ПРЕДУПРЕДУВАЕ : Овој производ е познат на државата Калифорнија да предизвика карцином или друга репродуктивна штета. За повеќе информации, одете на https : //www.p65warnings.ca.gov гигант за снабдување CCCU0300 3 "Номинална големина директно унија со приклучоци за пот со употреба со 3-1/8" OD бакарна цевка : број на гигантски дел број CCCU0300. Директно унија. Бакарна конструкција со пот пот се поврзува. За употреба со 3 "бакарна цевка. Ги исполнува сите применливи стандарди.

Им се допаѓа и на купувачите..